uv baskı

Uv Baskı Nedir?
U.V. (ultraviole) baskı tekniği, güneş ışığına dayanıklılığı ile baskı çalışmalarının kurumasını kısıtlamak amacı ile kurutma süresini 1 sn.’den daha az süreye inmesi ve bununla birlikte boya özelliğinden dolayı güneşten solma gibi baskıya zarar veren nedenlerin ortadan kalkmasını sağlar. UV Baskı sistemi ile gerçekleştirilen baskı malzemesi su gibi maddelerden etkilenmezler, ofset baskı ile basılan malzemelere göre daha dayanıklıdırlar.
UV baskı sistemi bir çok malzemeye UV kurutma sistemi sayesinde istenilen oranda renkle rahatlıkla ve sorunsuz baskı yapılabilir. Kontrol panel etiketleri, leksan film, kağıt, şeffaf, opak çıkartma, alüminyum etiketler, ürün üzerine kullanma talimatları başta olmak üzere geniş bir uygulama çeşitliliğini desteklemektedir.
UV Baskı Makinesi ile 0,22-1,00 mm kalınlıkta sert ve yumuşak tüm malzemeler üzerine baskı yapılabilmektedir.

Pvc BaskıFarkını belli eden üründür, çeşitli malzemelerle birlikte uygulama yapılıp sunulabilir.
U.V. baskı ile uyumu yüksektir.
Sticker BaskısıFarklı alanlarda, her tarz ürüne sıvama yoluyla uygulanan çeşitli renk ve desenlere sahip üründür.
U.V baskı; netliği ve tutuculuğuyla malzemeyi tamamlayan baskı tekniğidir.
Metalize BaskıOpp malzeme yumuşak ve esnek malzemedir. Kıvırma ve yapıştırmaya daha uyumludur.
Her alanda kullanıma açık bir malzemedir. Ultraviyole baskı ile uyumu güçlüdür, netliği ve tutuculuğu yüksektir.
Jakron ve Bez Üzerine Baskıİç-dış cephede kullanılan araçların, vitrin camlarına vb. yerlerin üzerine dışarıdan yapıştırılan üründür.
U.V. baskı tekniği ile soğuğa ve güneş ışınlarına maruz kalsa da maksimum bir yıl boyunca solmama garantisine sahiptir.
Aydınger Üzerine BaskıAydınger üzerine UV baskı tekniği ile kalıcı, net baskı uygulanır.
Yumuşak Malzeme ve Opp Üzerine BaskıBez, jakron, kumaş, saten çıkartma, yırtılmaz malzeme vb. ürünlere UV baskı tekniği ile kalıcı, net baskı uygulanır.

TOTEM TABELA

Totem tabela, büyük tabelalara verilen isimdir. Totem tabelalar ışıklı, ışıksız, tek ayaklı ve çift ayaklı olarak, kendi aralarında 4 e ayrılırlar. Totem tabela isminde, küçük tabelalar da mevcuttur. Ancak bunlar tam olarak totem tabela sayılmazlar. Totem tabela denildiği zaman akıla büyük tabelalar gelmelidir.Genel olarak kullanım yerleri alışveriş merkezleri, fabrikalar ve otoban kenarlarıdır. Totem tabela, kilometrelerce uzaktan gözükmekte ve okunabilmektedir. Aslına bakarsanız totem tabelanın en büyük özelliği de budur.

ARAÇ KAPLAMA

Alttaki orijinal boyanın dış etkenlerden korunması, renginin değiştirilmesi, boya hatalarının ve çiziklerin saklanması veya bölgesel renklendirmelerle dekoratif amaçlarla otomobilin dış yüzeyinin seçilen özel renkli folyolarla kaplanmasıdır. Kaplama; kapı, kaput kapağı ve bagaj kapağı içleri haricindeki üzeri boyalı, vernikli ve pürüzsüz tüm yüzeylere uygulanabilir.

OTOBÜS DURAĞI

İnsanların en vazgeçilmez ve bir o kadarda sıkıntılı gereksinimleri olan “ulaşım” özellikle büyük şehirler için tam bir kabus ve korku kaynağıdır. Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında yada kış aylarının dondurucu soğuklarında daha da inanılmaz boyutlara ulaşan ve kişilerin hayat enerjilerini alan bu gereksinimi daha çekilir ve az hasarla atlatılan bir süreç haline getirmek için çalışan kuruluşumuz, İstanbul Otobüs Durağı İmalatçıları içerisinde yer alan, birbirinden farklı tasarım ve özelliklerdeki üretimleri ile ihtiyaçlara özel Otobüs Durağı Üretimi ve montajı sunan profesyonel bir kimlik yapısına sahiptir. Tasarımları, imalatında kullanılan malzeme ve donanımları ile birbirinden farklı duruşlar sergileyen pek çok Otobüs Durağı Çeşitleri ve modellerinin ülke genelinde tedarikini sağlayan firmamız, hizmet kalitesi ile olduğu kadar Otobüs Durağı Fiyatları ile de büyük avantaj sağlamaktadır.

AHŞAP TABELA

Masif yerli ve ithal ağaç seçenekleri ile

teknoloji ve el işçiliğinin birleşimi ile ister modern, ister nostalji esintileri ile Selçuklu motifleri, Osmanlı oyma motifleri ile, kişilerin isteklerine uygun dış cephe tabelası, iç cephe tabelaları, yazı, plaket gibi özel yerlerde kullanılacak bu ürünlerde Renkler doğanın lütfü olan ağaç seçenekleri ile icra edilecektir.Mekana uygun bir çok renk boya kullanılmadan zaten ağaçlarda mevcuttur.Size sadece seçmek kalıyor.

ÇATI TABELASI

CATI TABELASI yaptıracak firma veya kurumun ilk önce tabelanın konulması gereken yer hakkında fizibilite çalışması yaptırması gerekmektedir.

Diğer tabelalara göre daha fazla rüzgar alması çatı tabelalarının montajının çok dikkatli yapılması gerektiği başlıca kurallarından biridir.Çatı tabelasında kullanılacak harflerin yüksekliği bina kat sayısı tabelanın okunması gereken mesafe tabela zemin ölçüleri vb unsurlar göz önünde bulundurularak hesaplanıp fotoğraflarının okunması gereken yerden çekilip görsel tasarımının buna göre yapılması gerekmektedir.

Daha fazla alana ve kişiye hitap edebilmek için genellikle yüksek binaların üzerine monte edilen Çatı Tabelası, yüksek binalar arasında kaybolmuş işletmeler için akıllı bir seçimdir. Görkemli yapısı ve yüksekte olması sebebiyle karmaşık yapılaşma içerisinde anında fark edilmenizi sağlar.

Genellikle işlek otoyollarda, yüksek kesimlerde bulunan şirketlerin kullandığı Çatı Tabelaları büyük titizlik ile tasarlanıp monte edilmesi gerekir. Fark edilmesi için genellikle büyük boyutlarda imalatı yapılan Çatı Tabelalarının, rüzgara ve diğer zarar verici harici etmenlere karşı dayanıklı olması gerekir

CATI TABELASI genel olarak diğer tabela ölçülerine göre daha farklı tasarlanıp ölçüleri genel olarak çok ileriden fark edileceği ve yüksek yerde olduğu için büyük ölçülerde yaptırılması ön görülmektedir.

KOMPOZİT TABELA

İki “aluminyum levha” arasına her iki yüzeyi çeşitli kalınlıklarda (0,50 mm, 0,30 mm, 0,20 mm gibi) alüminyum yerleştirilmiş arasına beyaz yada siyah polietilen tabakadan oluşan dış yüzeyi değişik renkler ile kaplanabilen, taşıma, depolama ve uygulama aşamasında renkli yüzeyin zarar görmemesi için plastik film ile kaplı aluminyum kompozit paneller, bina cephe giydirme sistemlerinde, reklam, tanıtım ve dekoratif amaçlı uygulamalara,”tabela” ve” tabela “zemini gibi geniş bir yelpazede kullanım alanı bulmaktadır.Alüminyum Kompozit Paneller mimaride rahatlıkla kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Kompozit panel çalışma ısısı -50 Oc / +80 Oc / 100 derecelik ısı farkında genleşme 2,3 mm/m’dir .Ön cephelerin yeniden modellenmesi ve tasarımı, alüminyum kompozit panel Sandviç elemanlar (perde duvarlar için dolgu),Dış cephe giydirme, çatı konstrüksiyon kaplamaları,Kanopi kaplamaları,Balkon ve tünel giydirme,panel Kapı ve sürgülü paneller, oda bölmeleri,Kurumsal kimlik uygulamaları
Alüminyum Kompozit Paneller;* Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü,* Cephe kaplama malzemelerine göre daha hafif,* Düzgün yüzeyli, darbelere ve kırılmaya karşı dayanıklı,* İşlenilmesi kolay,* Bakımı ve temizliği kolay,* Bir çok renk seçeneğine sahip,* Titreşim emme özelliğine sahip ve korozyona karşı dayanıklı.”Alüminyum Kompozit Panel “uygulamalarında kompezit panel renk kartelasında yer alan temel renkler standart olarak mevcut.

Billbaord Tabela

Billboard tabela, genelde tek yönlü görsel alanı olan bir modeldir. .Billboardların piyasada en çok bilinen ve kullanılan iki ölçüsü vardır. Ölçülerden biri 350 x 250 cm diğeri350 x200 cm dir.

. Bunların haricinde daha büyük ve daha küçük ölçülerde billdoard imalatıda yapılabilir.
İstenilen ölçüye uygun şekilde demir profillerden bir iskelet oluşturulur, bu işlemden sonra billboardın çalışması için gerekli olan elektrik tesisatı, aydınlatma florasanları ve görseli değiştiren mekanizmanın yerleri belirlenir ve yerleştirilir.

Son olarak billboardun zeminin üzerinde olan kısımları için alucobond levhadan kaplamalar kesilerek görsel alanı hariç, heryeri kaplanır. Görsel alanın net bir şekilde görünümü ve dış etkenlerden etkilenmemesi için, görsel alanın ön yüzüne 4+4 lamine cam yerleştirilir. Bu alan aynı zamanda billboardun içine ulaşabilmek için menteşe ve amortiserle oluşturulan bir kapak görevide görür.

Lightbox

Duratrans ya da posterlerinizi ışıklandırarak istediğiniz mekânda kolayca sergileyebilirsiniz. Kullanılan özel akrilik posterin eşnoktalı bir şekilde aydınlanmasını sağlar. Çift ve tek taraflı modelleri vardır. Açılır kapanır çerçevesiyle posteriniz kolayca değiştirebilirsiniz. Standart kullanımı dikeydir.
Ürüne 2 metrelik elektrik kablosu ve fişi dahildir.
Ürün CE/UL sertifikalıdır. Sertifikalar her bir ürün içerisinde yer almaktadır.
Duratrans ya da posterlerinizi ışıklandırarak istediğiniz mekânda kolayca sergileyebilirsiniz. Kullanılan özel akrilik posterin eşnoktalı bir şekilde aydınlanmasını sağlar. Çift ve tek taraflı modelleri vardır. Açılır kapanır çerçevesiyle posteriniz kolayca değiştirebilirsiniz. Standart kullanımı dikeydir.